Strona www wizytówką Ciebie lub twojej firmy, nie zaniedbuj jej

Wiele razy spotykam ludzi którzy twierdzą, że każdy może stworzyć stronę www, no i w pewnym sensie mają rację ale ważny jest końcowy efekt a nie to że tylko jest. Strona internetowa musi przyciągać użytkownika, zachęcać do przeglądania kolejnych podstron i ułatwić mu dotarcie do celu, znalezienie tego dlaczego znalazł się na właśnie waszej stronie. Z badań wynika że aż 70% klientów opuszcza szybko strony które ‚brzydko’ wyglądają. Projekt graficzny przyciąga i cieszy oko a czym dłużej użytkownik będzie przeglądał kolejne podstrony tym większe szanse na sprzedaż albo można liczyć na powrót tej osoby w późniejszym czasie.

Początki są trudne

Każdy kiedyś zaczyna i stara się ograniczyć inwestycję do minimum bo przecież są inne wydatki, pomalowanie biura czy sklepu, zakup i zamontowanie półek, mebli, itp… i większość z nas będzie próbowała stworzyć coś ładnego, coś co przykuje uwagę potencjalnego klienta i zmusi go do wejścia do środka. Czemu więc obawiamy się wydać trochę więcej na profesjonalną stronę. Ja osobiście najpierw szukam firm poprzez znane wyszukiwarki, wchodzę na ich stronę aby sprawdzić czy mają coś interesującego lub coś co szukam i dopiero później odwiedzam sklep lub biuro. Dobrze przygotowana strona www jest czymś co jest w stanie zachęcić tą osobę do zakupu lub skorzystania z twoich usług.

Doświadczenia użytkownika

Na dobrą stronę składa się również tak zwany „user experience” czyli łatwość znajdywania tego czego użytkownik szuka. Stronę trzeba tworzyć z myślą o użytkowniku a nie jak według Ciebie najlepiej by funkcjonowała. Ty zajmujesz się tym na co dzień a więc masz pewne nawyki które sprawią że twoja ścieżka znajdywania poszczególnych artykułów/podstron jest zupełnie inna niż kogoś kto przegląda twoją stronę. To właśnie temu użytkownikowi masz ułatwić życie więc zaufaj profesjonalnej agencji i poproś o pomoc.

Niech działa na wszystkim

Responsywny szablon napewno umili przeglądanie strony a brak jego sprawi że użytkownicy mobilnych urządzeń po prostu opuszczą twoją stronę tak szybko jak to się da. Urządzenia mobilne wyprzedziły komputery stacjonarne pod względem przeglądania stron internetowych dlatego że prawie każdy ma smartphona który to umożliwia. Łatwiej jest kliknąć z aplikacji facebooka lub innych społecznościowych mediów bezpośrednio na twoim telefonie niż zalogować się na komputerze do którejś ze stron społecznościowych i kliknąć. Trudno nam to przyznać ale jesteśmy leniwi, lubimy sprawy załatwiać szybko a więc wybieramy zawsze łatwiejszą drogę.

Pod maską

Można korzystać z różnych systemów CMS lub stron statycznych, wszystko zależy od częstości aktualizacji jak i preferencji właściciela strony. Nie każdy system jednak pasuje do każdej strony, dlatego wybór jest bardzo ważny. Jeśli np jesteś taksówkarzem który chce mieć możliwość przewozu więcej niż 4 osób to musisz kupić samochód który Ci to umożliwi i ze stronami internetowymi wygląda to tak samo. Ale nie tylko możliwości są ważne ale również to jak przyciągasz ludzi do swojej strony, to jak wyszukiwarki widzą twoją stronę bo to dzięki nim masz ruch.

Na koniec

Miła dla oka, funkcjonalna i dobrze przygotowana strona twojej firmy napewno pomoże Ci rozwinąć skrzydła, nie ma innej opcji.